SKUTEČNÁ SPECIALITA JIŘÍHO KOLBABY

Jiří Kolbaba, vicepresident Českého klubu cestovatelů, je náruživý cestovatel, jenž viděné dokumentuje skvělým digitálním fotoaparátem OLYMPUS OM-D, mobilním telefonem SAMSUNG a na citlivou vrstvu diapozitivních filmů Fuji Velvia 50, 100 a Provia 400 kamerou HASSELBLAD XPan.  Ze svých četných cest (navštívil již přes 130 zemí světa na všech kontinentech planety) zpracoval několik emotivních cestovatelských besed a diashow.

Pořady jsou dlouhé okolo 120 minut (možno domluvit i jiný časový formát), doplněné o prostor pro otázky a odpovědi. Cestovatel se snaží předat divákům co nejvíce pozitivních inspirací i strategických informací pro vlastní cestování. Forma prezentace je sugestivní, plná historických, politických, geologických a praktických informací a zkušeností. Pořady Jiřího Kolbaby (diashow, talkshow, besedy na školách všech stupňů, pořady pro firemní kolektivy aj.) akcentují tradičně prvky svobody, všeobecné tolerance, ochrany fauny a flory celé planety. Velký důraz klade na citlivé zacházení se spisovným českým jazykem a dynamickou dikci. Často zbývá i prostor pro malý kviz, při kterém prezentátor odmění správné odpovědi cestovatelskými cenami.

Pokud je to možné, kupujte si lístky co nejblíže plátnu. Rozlišení při diashow je jiné než ve standardním kině a zbytečně se ochuzujete o detaily v obraze. VSTUPENKY prodává vždy subjekt, který si diashow objednal (kulturní dům, kino atd.). V případě, že je záhájen předprodej a pořadatel nás o něm informuje, objeví se v přehledu besed v poznámce.

Pořadatelům nabízíme rozhovor do tištěných i elektronických médií s Jiřím Kolbabou. V takovém případě se můžete obrátit přímo na Jiřího Kolbabu – 602 577 755.

Některé pořady realizujeme pro uzavřené kolektivy (firmy, školy a různá zájmová sdružení). Tyto jsou v tabulce označeny jako NEVEŘEJNÉ.

Nenechte si ujít mimořádný emotivní zážitek, plný inspirací a strategických informací pro vlastní splnění snů.

 

VOLNÉ TERMÍNY PRO POŘADATELE:

Rok 2023:

 • listopad: 1., 2., 3., 22., 29.
 • prosinec: 4. až 8., 11. až 15.

Rok 2024:

 • leden: 8. až 12., 15., 16., 18., 19.
 • březen: 1., 4. až 8., 11. až 15., 18. až 22., 25. až 29.
 • duben: 1. až 5., 8. až 12.

Termíny se průběžně aktualizují, je ale možné, že si pořadatel vybere termín, který jsme ještě nestihli z přehledu odstranit. Pro stoprocentní jistou je proto NUTNÉ si vybraný termín písemně nebo telefonicky odsouhlasit s asistentem Jirky Kolbaby – Radovanem Šnyrchem (kontakt níže).

 

Pro objednávky pořadů a více informací volejte

+420 602 793 869 Radovan Šnyrch info@theworld.cz
+420 602 577 755 Jiří Kolbaba info@theworld.cz
+420 603 840 013 MgA. Jiří Jahoda jiri.jahoda@globart.cz
www.globart.cz

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO POŘADATELE

 1. Pro kvalitu obrazu je nutná tma, minimálně velmi tmavá místnost.
 2. Přívod elektrické energie (220 V) se dvěma zásuvkami k dataprojektoru s notebookem.
 3. Stůl (stačí 0,6 x 0,6 m), na který Jiří Kolbaba umístí dataprojektor s notebookem,
  který musí být umístěný uprostřed sálu v publiku – na ose plátna.
  Rozměry promítačky: 45 x 45 x 15 cm /výška/ + notebook.
  Ochranné pásmo od dataprojektoru – stačí jedna židle z boků a zezadu (0,5 – 1 m).
  Před dataprojektorem musí být takový prostor, aby divák nezasahoval do obrazu.
 4. Hlavový nebo bezdrátový mikrofon. V menších sálech při výborné akustice není tento potřeba.
 5. Bílé plátno (případně postačí bílá zeď) o velikosti delší strany (šířka) optimálně 4 metry, maximálně 8 metrů.
  Velikost samozřejmě závisí na velikosti sálu.
 6. Účinkující se zavazuje poskytnout Pořadateli součinnost k propagaci (fota, profil) a výslovně souhlasí s jejich časově neomezeným uveřejněním na internetových stránkách. Veškeré grafické výstupy ze strany Pořadatele podléhají schválení Účinkujícím (nutno posílat na e-mail info@theworld.cz). Pořadatel SMÍ používat fotografie, profil atd. pouze takové, které mu Účinkující nabídne k propagaci, pokud o ně Pořadatel projeví zájem. JINÉ fotografie, profil atd. než ty, které Účinkující poskytne Pořadateli, mohou být v kolizi s marketingovými partnery Účinkujícího a pořadatel je NESMÍ použít. Toto může mít za následek vysoké finanční pokuty pro Účinkujího ze strany jeho marketingových partnerů vyplývající ze smluv, které Účinkující bude vymáhat po Pořadateli za nesprávné a neschválené užití fotografií, profilu atd. v propagaci. Účinkující v tomto případě nenese odpovědnost za Pořadatele, který pracuje s výše uvedeným bez vědomí Účinkujícího.
 7. Pořadatel zajistí minimálně tři měsíce před akcí předprodej vstupenek. Po jeho zveřejnění uvědomí neprodleně Pořadatel o této skutečnosti Účinkujícího na e-mail info@theworld.cz

Materiály ke stažení k jednotlivým tématům

Ostrov Bali - můj druhý domov

Na rozhraní Tichého a Indického oceánu, uprostřed indonéského souostroví, 800 km jižně od rovníku, leží malebný ostrov Bali. Místní hinduisté prezentují každodenně svoji víru četnými oslavami, průvody a modlitbami. Navštívíme chrámy, domácnosti, rybářské vesnice, hory, jezera i okolní ostrovy. Čeká nás návštěva ojedinělého místa plného krásných lidí s bohatým duchovním životem, který nemá na této planetě obdoby.

Materiály ke stažení

Splněný sen

V tomto nestandardním pořadu představí cestovatel množství snímků přírody, lidských tváří, zvířat a situací ze všech šesti kontinentů planety. Exotický výlet objasní specifika některých oblastí, přiblíží subjektivní pocity autora při snímání fotografií a přirozeně motivuje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování. Večer plný inspirací mimo jiné objasní mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby. (Tento pořad doporučujeme, pokud spolu organizujeme první pořad.)

Materiály ke stažení

Velký okruh jihem Afriky

Návštěva Afriky je plná vzrušení ze splněného snu. Expedici zahájíme na Viktoriiných vodopádech v Zimbabwe. Přejedeme a posléze přeletíme do delty řeky Okavango v Botswaně. Ve Svazijsku budeme obdivovat pestrobarevné tanečníky. Cestu po Jihoafrické republice začneme v Kapském městě. Ustrneme nad množstvím zvířat v Krugerově parku i u tučnáků při cestě na mys Dobré naděje. V Namibii prožijeme dobrodružství s kočkovitými šelmami a s tajuplnou Afrikou se rozloučíme v kouzelné poušti Sossusvlei

Materiály ke stažení

Sedm divů Islandu

Osamělá pevnina v severovýchodním Atlantiku je druhým největším ostrovem Evropy. Dynamická geologie z něj dělá ojedinělé, mimořádně fotogenické místo. Objevíme termální prameny, gejzíry, bouřlivé vodopády, třpytivé ledovce, vulkanickou barevnou půdu i svěže zelené nekonečné plochy. Sugestivní krajina, ve které potkáme spíše zbloudilé koně nebo ovce, připomíná peklo i ráj. Autor byl na oblíbeném Islandu již třicetkrát.

Materiály ke stažení

Poklady Aljašky a západní Kanady

Putování po severozápadě USA a Kanady začneme v aljašském Anchorage. Poznáme park Denali, obávané medvědy, sídlo Santa Clause i namodralé ledovce. Z Aljašky do kanadské Britské Columbie poplujeme velkým parníkem. Nad Vancouverem budeme létat vrtulníkem. Poznáme přírodní skvosty oblasti a připomeneme si místa zlaté horečky v Kanadě a USA.

Materiály ke stažení

Cestovatelské inspirace

V neobvyklé diashow nazvané CESTOVATESLKÉ INSPIRACE představí Jiří Kolbaba záběry přírody, lidí, zvířat a situací z celého světa. Sugestivní výklad a množství snímků vás přenese na všech šest kontinentů planety a nabídne každému mnoho inspirací k jeho vlastním cestovatelským projektům. Autor nám poskytne cenné informace o mechanismech cestování, bezpečnosti a naznačí ověřené principy vedoucí k lepšímu komponování fotografií. Očekávejte strhující koktejl mluveného slova, strategických informací a exotických snímků. Uvidíte mnoho záběrů z posledních cest, které ještě nebyly publikány.

Modrobílé ticho - tajuplná Antarktida I

Přijměte pozvání na ojedinělé místo na planetě. Ledový kontinent bude v romantických duších vždy vzbuzovat touhy po nových poznáních a dobrodružstvích. Autor uskutečnil do Antarktidy tři strhující cesty. Tento pořad popisuje první dvě, které se uskutečnily pomocí ruského ledoborce a argentinských vojenských letadel. Těšme se na tučňáky, tuleně, lachtany, polární badatele a dech beroucí pohádkové scenérie.

Materiály ke stažení

Severozápadní Afrika

Jen 14 kilometrů od Evropy se na africkém kontinentu nachází pozoruhodná země s bohatou historií a přívětivou současností. Marocké království připomíná Pohádku tisíce a jedné noci. Navštívíme pouště i stará hliněná města. Aby byl obraz o západní Africe úplný, nahlédneme i do osudem zkoušených zemí Nigeru, Burkiny Faso, Senegalu a Mali.

Materiály ke stažení

To je Havaj!

„To je havaj“ - říkáme, chceme-li popsat něco rajského. Čeká nás dobrodružný i romantický objevitelský výlet po šesti ostrovech pacifického souostroví. Narození ostrovů z lávy podmořských sopek, král Kamehameha, historie osidlování, mořeplavec James Cook, surfaři, květinové věnce, pláž Waikiki, vesnice malomocných, sopky Haleakala, Mauna Loa a Mauna Kea…, TO JE HAVAJ!

Materiály ke stažení

Piráti z Karibiku I - severní Antily

Po Kryštofu Kolumbovi se sem plavili další evropští mořeplavci, které brzy vystřídali noví osídlenci a posléze i piráti. O prosperitu celé karibské lokality se významně zasloužily miliony afrických otroků. Dnes malebné rozsáhlé souostroví láká cestovatele i turisty z celého světa. Navštívíme Panenské ostrovy a mnoho exotických ostrovů Malých a Velkých Antil. Karibik – ráj romantických cestovatelů.

Materiály ke stažení

Plavby po planetě

Většina lidí nosí v sobě cestovatelské a objevitelské touhy. 70% planety je pokryto vodami všeho druhu. Správný dobrodruh se nemůže vyhnout různým formám plaveb ve slaných či sladkých vodách všech kontinentů. V netradičním pořadu ukážeme mnoho druhů plavidel od domorodých kanoí, přes bárky, motorové říční lodě, velké plachetnice, výletní parníky až po ledoborce. V inspirativním pořadu přiblížíme reálie desítek navštívených zemí na celé zeměkouli.

Materiály ke stažení

Fotosafari - planeta zvířat

Zatímco člověk žije na pěti světových kontinentech, zvířata osídlila všech šest. Jsou odolnější, rychlejší, vytrvalejší, často i přátelštější a chytřejší. Mají naši úctu i obdiv. Fascinující výlet nás přiblíží téměř na dotek ke stovkám exotických zvířat. Zažijme poznání a vzrušení při setkání s faunou všech šesti kontinentů planety. (Pořad vhodný spíše pro školní mládež.)

Materiály ke stažení

Etiopskou vysočinou k původním kmenům Afriky

Návštěva Etiopie patří k nejdobrodružnějším expedicím na planetě. Poznáme sociální rozdíly v hlavním městě Addis Abeba a přes jezera plná ryb a ptáků dojedeme na vysočinu Bale. Žijí zde četné druhy endemických zvířat. Jižní cesta ke keňské a súdánské hranici je lemována osadami četných exotických kmenů. Vrcholem je návštěva u kmene Mursi. Ženy si do rtů a uší vkládají rozměrné keramické destičky. Muži jsou ozbrojeni oštěpy i samopaly. Dozvíme se mnohé o životním stylu dalších kmenů v okolí města Gambella. Anuakové a Nuerové si dělají do kůže hluboké zářezy a ty vyplňují popelem. Překvapí, že Etiopie je i zemí šťavnatých luk, lesů a polí.

Materiály ke stažení

Škola fotografování s Jiřím Kolbabou

Ukradená země (cesta napříč USA)

Při neobvykle dlouhé cestě z New Yorku na západní pobřeží a zpět do New Yorku navštívíme známá i neznámá města, ale zejména fantastické Národní parky jihozápadu USA. Vzdáme hold několika chrámům americké divočiny, hrdinným indiánům - kterým byla tato země ukradena - i méně známým fenoménům současné Ameriky. USA – cestovatelsky velmi vděčná země – nabídne nová zamyšlení a množství objevitelských inspirací. GO TO THE USA!

Materiály ke stažení

Piráti z Karibiku II - jižní Antily

Při plavbě na historické pirátské plachetnici La Grace navštívíme několik malebných ostrovů v jižním Karibiku. Nalodíme se na Martiniku a poplujeme na sever k dobrodružné Dominice a Guadeloupe. Místa spojená s natáčením "Pirátů z Karibiku" najdeme na Svaté Lucii, Svatém Vincentu a v pohádkovém Tobago Cays. Splněný sen v ostrovním ráji.

Materiály ke stažení

Modrobílé ticho - tajuplná Antarktida II

Tento pořad popisuje strhující plavbu do Antarktidy na polské plachetnici Selma. Překonání Drakeovy úžiny na tak malém plavidle patří k těm nejdobrodružnějším cestám, které lze na planetě podniknout. Těšme se na zajímavé snímky bizarních ledovců a obdivuhodnou antarktickou faunu.

Materiály ke stažení

Talk show o cestování

Jirka se zúčastňuje též mnohých diskuzních pořadů řízených moderátorem či sám přednáší a beseduje s návštěvníky. Tyto typy pořadů jsou bez promítání diapozitivů. V některých případech se pouze pro doplnění atmosféry promítají obrázky na pozadí.

Svět objektivem Jirky Kolbaby

Pořad POUZE pro účely doprovodného programu Mezinárodního filmového festivalu Tourfilm.

Téma besedy bude upřesněno

Bhútán - Země hřmícího draka

Už od dětství máme vřelý vztah k pohádkám. Země krále Miroslava existuje.
Přijměte pozvání do království, které vede osvícený a všemi obdivovaný panovník.
Bhútánský král otevřel nádhernou zemi pro regulovaný turismus teprve nedávno.
Zakázal používání igelitových tašek, kouření a stanovil, kolik procent území musí pokrývat lesy.
Království neměří úspěch pomocí HDP, ale sleduje Velké domácí štěstí.
Nad vším bdí královským dekretem ustanovené Ministerstvo štěstí.

Materiály ke stažení

Nepál - Himálajské dobrodružství

Ještě nedávno putovali Himálajem pouze poutníci a pašeráci. Nyní je tradiční asijská země otevřená všem sportovně naladěným srdcařům.
Přijměte pozvání na náročný vysokohorský trek přes Horní Dolpo k pohádkovému jezeru Poksundo.
Poznáme mnoho přírodních skvostů, úžasně pohostinné a inspirativní lidi i dech beroucí tradice.
Káthmándú, Kagbeni, Pashupatinath, Bagmatí, Ganga, Pokara, Jomson, Muktinath, Saldang, Juphal, Lumbini, Baktapur...
"NEZKOUŠEJ ZMĚNIT NEPÁL! NEPÁL ZMĚNÍ TEBE."

Materiály ke stažení

Norsko - oslava přírody

Anotace: Norské království je mimořádně přitažlivou zemí na Skandinávském poloostrově. Země je pětkrát větší než Česko a nabízí každému velké množství nevšedních zážitků, pocitů a dojmů. Projedeme ji celou od jižního Kristiansandu, přes Stavanger, inspirativní Oslo, kouzelný Bergen, fotogenický Ålesund, Bodø, Tromsø až na Nordkapp. Součástí výletu jsou i pohádkové Lofoty a syrové Špicberky.

Materiály ke stažení

Děkujeme našim partnerům

AUTO UH DRFG CZECH FUND Ráááádio Impuls KOKTEJL